Цього разу ми підготували для вас декілька цікавих фактів про добре знайомі нам принтери. Але, чи справді ми все про них знаємо?
Лазерний принтер з’явився завдяки модернізації копіювального апарату компанії Xerox. І сталося це в 1969 році. До речі, той же Xerox в 1981 році розробив Xerox Star - перший лазерний принтер, який можна було використовувати в офісі. Проте він коштував неймовірних на той час грошей - 17 000 доларів!
Найменші в світі принтери робить американський виробник Planon. Параметри цих «крихіток» - 5х5х28 см, а вага - 680 грам.
А от у компанії Big Image Systems стверджують, що в їх арсеналі є найбільший в світі принтер, що може друкувати у форматі 12х50 метрів. Його можна використовувати для виготовлення декорацій для театру, кіно і телебачення.
А от найшвидше друкують HP Officejet Pro X576dw і X551dw. Вони «розганяються» до 70 сторінок на хвилину.
Окрім традиційних принтерів, є ще й принтер скла, принтер води (що створює зображення на потоці води у вигляді водоспаду), та «ароматизований» принтер, де замість чорнила використовуються чай або кава.
На виготовлення одного картриджа для лазерного принтера йде близько чотирьох літрів нафти. Саме тому комплектуючі, які вже відслужили, відправляють на переробку.
Багато принтерів залишають на папері невидимі оку дані про дату і час друку, а також серійний номер принтера. Температура в лазерних принтерах може сягати 200 градусів за Цельсієм. Тому, щоб папір не почав тліти, його необхідно доволі швидко переміщувати в процесі друку.
Тонер для лазерних друкованих установок під впливом тепла може почати танути. Тому, якщо раптом, він потрапить вам на одяг – очистіть щіткою, чи сухою ганчіркою. Якщо ж це не допоможе, то змийте водою, але тільки холодною!